26.2 C
Nepal
Monday, July 22, 2024

घाटामा रहेका यि ४७ कम्पनीहरु, लगानी गर्नु अघी अबस्य हेर्नुस् -यो बिशेष रिपोर्ट

नेप्सेमा सुचिक्रित भएर कारोबारमा रहेका कम्पनीहरुमध्ये ४७ कम्पनीहरु घाटामा रहेको पाइेको छ । हामीले यस बिशेष रिपोर्टमा ति घाटमा रहेका ४७ कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी , किताबी मुल्य , पिई रेसियो लगायतका बारेमा चर्चा गर्दैछौ ।

घाटामा रहेका कम्पनिमा दिर्घकालिन लगानी गर्नु खासै उचित देखिन्न । घाटामा जानुको धेरै कारणहरु हुन सक्छन । अल्पकालिन कारण हो भने कम्पनिले बउन्स ब्याक गर्न सक्छ । नत्र त्यस्ता कम्पनिहरु दिर्घकालिन लगानिका लागि उचित नहुन सक्छ । यस्ता कम्पनिहरु किन्दा पनि फेयर भ्यालुमा आएका बेला किन्नु उचित हुन्छ – यदी उक्त कम्पनीले बउन्स ब्याक गर्छ भन्ने आफ्नो बिस्लेषणले देखाउछ भने ।

प्रतिसेयर आम्दानी भनेको कम्पनिले आर्जन गरेको कुल खुद नाफालाई जम्मा सेयर सङ्ख्याले भाग गर्दा निस्किन्छ । यो भनेको एक सेयरले कमाएको नाफा हो भनेर बुझ्दा हुन्छ ।

पिई रेसियो भनेको हालको अवस्थामा कम्पनिको सेयर किन्दा कती बर्समा कम्पनिको मुल्य कभर हुन्छ भन्ने अर्थ लाग्छ । मानौ कम्पनिको पिई रेसियो २० छ भने हालको मुल्य र हालको कमाइले २० बर्षमा कम्पनिले आफ्नो लगानी फिर्ता दिन्छ भन्ने हो । सामान्यतया पिई रेसियो १५ वा सोभन्द कम भएको राम्रो मानिन्छ । पिई नेगटिभ हुनु भनेको कम्पनी घाटामा छ भन्ने अर्थमा बुझिन्छ ।

1.जाल्पा लघुबित्त लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -६१.५१ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल६१.५१ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य २१७।२५ छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य १३०० रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -२१।१३ रहेको देखिन्छ ।


2. माउन्टेन हाइड्रो नेपाल लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -३५.८९ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल ३५.८९ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य ६४।४४छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य १७८ रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -४।९६ रहेको देखिन्छ ।

3. अप्पर तामाकोशी हाइड्रोपावर लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -३५.४९ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल ३५.४९ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य ३४।६७छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य २२४ रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -६।३१ रहेको देखिन्छ ।


4. प्रोग्रेसिभ फाइनान्स लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -३४.२२ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल ३४.२२ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य ७४.९२ छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य ३०५ रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -८.९१ रहेको देखिन्छ ।


5. अप्पर स्याङ्गे हाइड्रोपावर लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -२४.९४ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल २४.९४ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य ६५.७१ छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य २९७.५ रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -११.९३ रहेको देखिन्छ ।


6. सप्तकोशी डिभलोप्मेन्ट बैंक लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -२४.६४ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल २४.६४ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य ७३.३८ छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य २३७रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -९.६२ रहेको देखिन्छ ।


7. हिमालयन पावर पार्टनर लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -२०.६४ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल २०.६४ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य ९९.९१छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य २४२.७रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -११.७६ रहेको देखिन्छ ।


8. लक्ष्मी लघुबित्त बित्तिय सङ्स्था लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -१८.८ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल १८.८ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य १७९.०१छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य ६६२ रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -३५.२१ रहेको देखिन्छ ।


9. सिटी होटल लिमिटेड लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -१६.३४ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल १६.३४ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य १०३.६२ छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य ६८८.३ रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -४२.१२ रहेको देखिन्छ ।


10. मोदी ईनर्जी लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -१५.६७ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल १५.६७ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य ७५.४४ छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य १७३.६ रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -११.०८ रहेको देखिन्छ ।


11. दिव्यसवरी हाइड्रोपावर लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -१४.४८ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल १४.४८ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य १.११ छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य १५०.२ रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -१०.३७ रहेको देखिन्छ ।

12. न्यादी हाइड्रोपावर लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -१३.९५ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल १३.९५ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य ७३.५४छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य २२२रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -१५.९१ रहेको देखिन्छ ।


13. रिलायन्स फाइनान्स लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -१३.७४ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल १३.७४ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य १०३.२३छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य ३१८रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -२३.१४ रहेको देखिन्छ ।


14. एसियन हाइड्रोपावर लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -१२.१५ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल १२.१५ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य ११२.६४ छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य ३०४.३ रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -२५.०५ रहेको देखिन्छ ।


15. तेह्रथुम पावर कम्पनी लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -११.७५ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल ११.७५ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य ६३.६९ छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य ३३२.५ रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -२८.३ रहेको देखिन्छ ।


16. नारायणी डिभलोपमेन्ट बैंक लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -११. १ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल ११. १ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य ३६छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य ३७२.१ रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -३३.५२ रहेको देखिन्छ ।


17. श्वेत गंगा हाइड्रोपावर एन्ड कन्स्ट्रक्सन लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -१०.०१ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल १०.०१ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य ८२.८७ छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य २१९ रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -२१.८८ रहेको देखिन्छ ।


18. सम्रिद्धी फाइनान्स कम्पनी लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -९.७५ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल ९.७५ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य ७६.८६ छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य २७२ रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -२७.९ रहेको देखिन्छ ।


19. धौलागिरी लघुबित्त बित्तिय सङ्स्था लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -८.२५ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल८.२५ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य १७२.३२ छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य ६८४ रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -८२.९१ रहेको देखिन्छ ।


20. आरम्भ चौतारी लघुबित्त बित्तिय सङ्स्था लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -७.०७ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल ७.०७ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य १४०.५३ छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य ५७४ रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -८१.१९ रहेको देखिन्छ ।


21. बाराही हाइड्रोपावर पब्लिक लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -७.०३ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल ७.०३ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य ५८.६३छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य ४३१.९ रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -६१.४४ रहेको देखिन्छ ।


22. छ्याङ्दी हाइड्रोपावर लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -६.८९ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल ६.८९ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य ९१.७७ छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य २०७ रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -३०.०४ रहेको देखिन्छ ।


23. लिबर्टी ईनर्जी कम्पनी लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -५.९ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल ५.९ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य ७५.६९ छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य २३२.१ रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -३९.३४ रहेको देखिन्छ ।


24. साम्लिङ पावर कम्पनी लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -५.५७ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल ५.५७ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य ११२.४१ छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य ३६७ रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -६५.८९ रहेको देखिन्छ ।


25. हिमालयन उर्जा बिकास कम्पनी लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -५.०१ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल ५.०१ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य९३.३९छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य २२३ रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -४४.५१ रहेको देखिन्छ ।


26. खानिखोला हाइड्रोपावर कम्पनी लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -४.८९ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल ४.८९ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य ८५.४७ छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य १७२ रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -३५.१७ रहेको देखिन्छ ।


27. भुगोल ईनर्जी डिभलोपमेन्ट कम्पनी लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -४.८४ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल ४.८४ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य ६४.५४ छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य १८२ रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -३७.६ रहेको देखिन्छ ।


28. डोल्टी पावर कम्पनी लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -४.०७ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल ४.०७ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य ७८.१३ छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य १९२.३ रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -४७.२५ रहेको देखिन्छ ।


29. सिङटी हाइड्रो ईनर्जी लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -३.९३ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल ३.९३ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य ८६.६४ छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य २४२ रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -६१.५८ रहेको देखिन्छ ।


30. घलेम्दी हाइड्रो लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -३.५८ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल ३.५८ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य ७५.९ छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य १७८ रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -४९.७२ रहेको देखिन्छ ।


31. एनएमबी लघुबित्त बित्तिय सङ्स्था लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -३.१ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल ३.१ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य १४२.१८ छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य ५२९ रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -१७०.६५ रहेको देखिन्छ ।


32. पिपल्स हाइड्रोपावर कम्पनी लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -२.६५ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल २.६५ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य ९७.३५ छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य २६६.९ रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -१००.७२ रहेको देखिन्छ ।


33. अप्पर सोलु हाइड्रो ईलेक्ट्रिक कम्पनी लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -२.५ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १०० को लगानीमा हाल २.५ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य ९३.८१ छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य २२३ रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -८९.२ रहेको देखिन्छ ।


34. बलेफी हाइड्रोपावर लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -२.२२ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल २.२२ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य ९२.३६ छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य २२६.४ रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -१०१.९८ रहेको देखिन्छ ।


35. मायाखोला हाइड्रोपावर कम्पनी लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -१.९५ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल १.९५ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य ९२.६८ छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य १९५ रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -१०० रहेको देखिन्छ ।


36. मोलुङ हाइड्रोपावर लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -१.४२ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल १.४२ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य ७५.८छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य १६९.९रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -११९.६५ रहेको देखिन्छ ।


37. दोर्दी खोला जलबिध्युत कम्पनी लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -१.१६ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल १.१६ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य १००.५७ छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य २१०रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -१८१.०३ रहेको देखिन्छ ।


38. पञ्चकन्या माइ हाइड्रोपावर लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -१.१४ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल १.१४ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य ८३.०६ छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य १६६ रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -१४५.६१ रहेको देखिन्छ ।


39. पिपल लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -१.०६ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल १.०६ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य ९५.९२ छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य २३४.९ रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -२२१.६ रहेको देखिन्छ ।


40. सानीमा मिडल तमोर लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -०.९ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल ०.९ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य ९७.७३ छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य २४४.६ रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -२७१.७८ रहेको देखिन्छ ।


41. मक्कर जितुमाया सुरी हाइड्रोपावर लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -०.७८ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल ०.७८ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य ९४.११ छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य २४३ रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -३११.५४ रहेको देखिन्छ ।


42. रसुवागढी हाइड्रोपावर लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -०.७३ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल ०.७३ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य ९५।०७छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य २८३।८ रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -३८८।७७ रहेको देखिन्छ ।


43. हिमालयन हाइड्रोपावर लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -०.६३ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल ०.६३ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य ७१.२४ छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य १९७ रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -३१२.७ रहेको देखिन्छ ।


44. मध्य भोटेकोशी जलबिध्युत कम्पनी लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -०.५७ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल ०.५७ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य ९३.६५ छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य २७५ रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -४८२.४६ रहेको देखिन्छ ।


45. सान्जेन जलबिध्युत कम्पनी लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -०.५६ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल ०.५६ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य ९३.५२ छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य २८० रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -५०० रहेको देखिन्छ ।


46. आखु खोला जलबिध्युत कम्पनी लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -०.५५ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल ०.५५ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य ६९.६१ छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य १५९ रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -२८९.०९ रहेको देखिन्छ ।


47. इङ्वा हाइड्रोपावर लिमिटेड
यस कम्पनिको प्रतिसेयर आम्दानी -०.१२ रहेको छ । यसको अर्थ यो कम्पनी रु १००को लगानीमा हाल ०.१२ रुपैया घाटा खाइरहेको छ । यो कम्पनिको बुक भ्यालु वा किताबी मुल्य ९८.४७ छ । त्यस्तै यो कम्पनिको हाल बजार मुल्य २०६.२ रहेको छ भने यसको प्राइस टु अर्निङ (पीई ) रेसियो -१७१८.३३ रहेको देखिन्छ ।

नोट : यो बाइसेल रिकोमेन्डेसन होइन । लगानी गर्नु अघी आँफै अध्ययन अनुसन्धान गर्नुहोला ।

spot_img
Latest news
Related news

1 COMMENT

  1. लगानीको चरणमा EPS ऋणाात्मक हुनु अनौठो होईन। Earning projection अनुसार लक्ष हाँसिल गरेको कुरा उल्लेख नगरी यस्तो लेखले भ्रम पैदा गर्छ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here