28.2 C
Nepal
Monday, July 22, 2024

कडा आलोचनापछी थप १३ बित्तिय संस्थाको आस्वा सदस्यता नवीकरण

कडा आलोचनापछि नेपाल धितोपत्र बोर्ड (सेबोन)ले थप १३ वटा बैंक तथा वित्तीय संस्थाको आस्वा सदस्यता नवीकरण गरेको छ।

सेबोनले २४ वटा बित्तिय सङ्स्थाको मात्र आस्वा सदस्यता नबिकरण गरेको थियो तर आस्वा सदस्यता लिने बैंकको संख्या ४०–४२ वटा थिए । आस्वा सदस्यता नबिकरण नहुँदा ति बैंकका ग्राहकले आइपिओ भर्न समेत नपाउने थिए ।२४ वटाको मात्रै आस्वा सदस्यता नवीकरण गरेपछि सेबोनको चर्को आलोचना भएको थियो।

कम्पनीहरुको धमाधम आईपीओ र हकप्रद सेयर खुलिरहेको समस्यामा सेबोनले आर्थिक वर्ष २०८०–८१का लागि २४ वटा बैंक तथा वित्तीय संस्थाको आस्वा सदस्यता नवीकरण गरिएको जानकारी गराएका थिए। तर, अन्य करिब आधा दर्जन बैंक तथा वित्तीय संस्थाको आस्वा सदस्यता नवीकरण नगरेपछि ती संस्थामा खाता खोलेकाहरुले आज दिनभर सार्वजनिक निष्कासनमा आवेदन दिन पाएनन्।

थप १३ वटा बैंक तथा वित्तीय संस्थाको आस्वा सदस्यता नवीकरण गरिएको श्रोतले बतायो । अझै ४-५ ओटाको नबिकरण भने बाकी नै छ ।

खासमा ती १३ वटाले म्याद सकिएपछि नवीकरणका लागि निवेदन दिएको ती अधिकारीले बताए। यी बैंकको नबिकरण नहुने थियो , फेरी न्बेदन दिएर सदस्यता लिनु पर्ने थियो तर चर्को आलोचना भएपछी नबिकरण गरिएो छ ।

लगानीकर्ताको हितलाई ध्यानमा राखेर ती बैंक तथा वित्तीय संस्थाको सदस्यता नवीकरण गरिएको एक अधिकारिले बताए ।

सेबोनले थप १३ वटा बैंक तथा वित्तीय संस्थाको आस्वा सदस्यता नवीकरण गरे पनि यसबारे आमलगानीकर्तालाई जानकारी दिने उद्देश्यले सूचना भने जारी गरेको छैन। यसले गर्दा कुनकुन बित्तिय सङ्स्थाले नबिकरण गरेका हुन एकिन हुन सकेको छैन ।

spot_img
Latest news
Related news

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here