23.2 C
Nepal
Wednesday, July 24, 2024

राजस्व चुहावट गर्ने १० जनाविरुद्ध एक करोड ३४ लाख बिगो माग सहित मुद्धा दायर

अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगले राजस्व चुहावट गरेको आरोपमा कञ्चनपुरको भीमदत्त नगरपालिकाका तत्कालीन नगरप्रमुख सुरेन्द्र बहादुर विष्ट र तत्कालीन नि.प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत हरिदत्त जोशीसहित १० जनाविरुद्ध मुद्दा दायर गरिएको छ ।

आ.व. २०७६/०७७ मा प्राकृतिक स्रोतबाट (नदीजन्य) प्राप्त हुने आयको ठेक्कामा बोलपत्रको सम्झौता अनुसार प्राप्त गर्नुपर्ने आयमा नियम विपरीत छुट दिएको पाइएको छ ।

महाकाली नदीजन्य पदार्थको (ढुङ्गा, गिट्टी, बालुवा, ग्राभेल र माटो) रोयल्टी शुल्क उठाउने ठेक्कामा सम्झौता पछि नगर कार्यपालिकाको कार्यालयलाई बुझाउनुपर्ने ठेक्का रकममा कुनै किसिमको छुट वा मिनाहाको लागि दाबी गर्न पाइँदैन । तर, विष्टको अध्यक्षतामा नगर सभाले गलत मनसायले ५ सदस्यीय कार्यदल बनाएर त्यसैले दिएको सिफारिसको आधारमा मु.अ. करसमेत एक करोड ३४ लाख ९७ हजार ४५३ रुपैयाँ रकम छुट दिने निर्णय गरिएको थियो ।

एक करोड ३४ लाख ९७ हजार ४५३ रुपैयाँ भीमदत्त नगरपालिका र नेपाल सरकारले पाउने राजस्वमा चुहावट गरी भ्रष्टाचारजन्य कसुर गरेको पुष्टि भएको भन्दै अख्तियारले उनीहरुविरुद्ध जनही एक करोड चौतीस लाख सन्तानब्बे हजार चार सय त्रिपन्न रुपैयाँ पैसा सतासी रुपैयाँ बिगो कायम गरी मुद्दा दायर गरिएको छ ।

spot_img
Latest news
Related news

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here