21.8 C
Nepal
Saturday, July 20, 2024

काठमाडौं महानगरले एक महिनामा ६५ करोड ४२ लाख राजस्व उठायो , सम्पत्ति करबाट मात्र १२ करोड बढी

काठमाडौं महानगरपालिका ६५ अर्ब रुपैयाँ भन्दाबढी राजस्व उठाउन सफल भएको छ । महानगरले साउन महिनामा मात्र ६५ करोड ४२ लाख ३० हजार रुपैयाँ राजस्व संकलन गरेको छ ।

उक्त समयमा सम्पत्ति कर शिर्षकमा महानगरपालिकाले १२ करोड ५८ लाख रुपैयाँ राजस्व उठाएको छ ।

त्यस्तै, साउन महिनामा भुमिगत मालपोतबाट २३ लाख ७८ हजार, घर बहाल करबाट ३१ करोड ६० लाख, अनुदान चालुबाट २४ हजार, व्यक्तिगत आन्तरिक अनुदानबाट एक लाख ८७ हजार र पर्यटन शुल्कबाट ७४ लाख २८ हजार रुपैयाँ राजस्व उठाउन सफल भएको छ ।

त्यसैगरि, अन्य सेवाशुल्कबाट तीन करोड ४५ लाख ७२ हजार रुपैयाँ , न्यायिक दस्तरबाट ३५ हजार, शिक्षा क्षेत्रको आम्दानीबाट १६ हजार, प्रशासनिक सेवा शुल्कबाट ९ लाख २९ हजार, पार्किङ शुल्कबाट ४७ लाख २३ हजार र नक्सापास दस्तुबाट ६ करोड ९७ लाख ५३ हजार रुपैयाँ राजस्व उठाएको देखिन्छ ।

महानगरले यस एक महिनाको अबधिमा सिफारिस दस्तुरबाट ६४ लाख ४१ हजार, व्यक्तिगत घटना दस्तुबाट एक लाख ११ हजार, नाता प्रमाणित दस्तुरबाट ५ लाख २८ हजार, प्रसाशनिक दण्ड जरिवाना जफतबाट १९ लाख ७६ हजार र बेरुजुबाट १४ लाख २८ हजार राजस्व प्राप्त गरेको छ ।

व्यवसाय रजिष्ट्रेसन दस्तुरबाट काठमाडौं महानगरपालिकाले साउनमा ८ करोड १८ लाख २४ हजार रुपैयाँ राजस्व प्राप्त गर्न सफल भएको छ ।

spot_img
Latest news
Related news

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here